Blog

Latest News and Updates

images-1.jpg

Lamellrehvi eelised ja puudused

Talve lähenedes kerkib esile jälle küsimus, milliseid talverehve oma autole valida. Rehvitöökotta või autokauplusesse minnes on valik üsna kirju ning ilma eelnevat taustatööd tegemata on keeruline valikut teha ja otsust langetada.

Talverehvi valides tuleb kaaluda, kas valida lamellrehv või naastrehv. Lisaks sellele tuleb otsustada, kas osta uus või minna odavamat teed ning soetada juba kasutatud või protekteeritud rehvid. Kõige lihtsam on küsida nõu rehvimüüjalt või uurida tootjafirmade kodulehekülgi, kuid ka sealt on võimali saada väga erinevaid ja vastuolulisi vastuseid.

Aina rohkem ja rohkem soovitatakse kasutada just lamellrehve ning juba seitsmes Euroopa liidu riigis on naastrehvid täiesti keelatud. Selle põhjuseks on suure tõenäosusega asjaolu, et naastrehvidel olevad naelad lõhuvad teekatet ning vähendavad seega asfaldi eluiga. See aga omakorda nõuab riigilt ja teehooldusfirmadelt lisaväljaminekuid.

Seega oleks üheks loogiliseks valikuks lamellrehvid.  Lugedes tuntud rehvitootjate kirjeldusi, jääb mulje, et lamellrehv on talvisel teel väga turvaline ning igati soovitatav. Näiteks lubab Goodyear oma UltraGrip Ice 2 lamellrehvi ostjale, et see rehv tagab autole stabiilsema sooritusvõime ning parema pidamise nii jää kui ka  lume peal, nii märjal kui ka kuival teel. Rehvil kasutatakse uudset tehnoloogiat, mis aitab autol paremini teel püsida ning suurendab kontakti jääga.

Seda tootekirjeldust lugedes jääb mulje, et lamellrehv on tõepoolest kõige parem valik talvisteks tingimusteks, kuid vaatame korraks, mis on antud rehvitüübi plussid ja miinused.

-Lamellrehv on vaieldamatult vaiksem, kui naastrehv, sest sellel puuduvad müra tekitavad naelad.

– Lisaks vaikusele autos on testitulemused näidanud, et lamellrehvil on lahtisel lumel parem kiirendus ning lühem pidurdusmaa.

– Kui sõidate kareda jääga teel, siis on lamellrehv suunakindlam ehk sellega peaks olema kergem end teel hoida.

– Lamellrehvi pidurduskvaliteet märjal asfaldil on parem kui naastrehvil.

– Lamellrehvi kasutusiga on oluliselt pikem, kui naastrehvil ning sellega on võimalik sõita aastaringselt ilma rehvivahetusele aega ja raha kulutamata.

-Lamellrehv säästab keskkonda ning on ka teepinnale säästlikum, sest ei kuluta seda niivõrd kui naastrehv seda teeb.

Selle info taustal teeksin oma valiku kindlasti lamellrehvi kasuks, kuid tuleb arvestada ka mõningate puudujääkidega, mis on just lamellrehvi kasutamisel.

– Kui sõidate siledal jääl või kinnisõidetud lumel, siis on lamellrehvi pidurdusmaa naastrehvist oluliselt pikem.

– Samamoodi on ka kiirendamine siledal jääl raskendatud just nimelt lamellrehvidega.

-Lamellrehv ei sobi algajale juhile, sest see nõuab erilist hoolt sõidustiili valikul ning ettevaatlikumalt käitumist rooliga.

-Kui kasutate lamellrehvi aastaringselt, siis peab arvestama ka sellega, et lamellrehv kulub suvel oluliselt kiiremini ning seetõttu võib juhtuda, et uus rehvikomplekt tuleb soetada arvatust rutem.

Lamellrehvide eelised

Nagu eelpooltoodust lähtub, siis ei saa päris kindlalt väita, et lamellrehv on kindlasti parem või halvem valik, kui naastrehv. Lähtuda tuleb eelkõige autojuhi vajadustest ning sellest, millistes tingimustes ning kui palju autoga talvistes tingimustes sõidetakse. Teadlikke valikuid tehes on kindlasti võimalik leida endale sobiva kvaliteediga rehvikomplekt.

Share this post